четвер, 3 листопада 2016 р.

Туристичні маршрути Сірогозщини


  «В долонях степу і Дніпра»  сірогозька команда «ТАВРОС» крокує Дорогами  воєнної слави, віддає данину пошани, захоплюється релігійними святинями, милується мальовничими стежками рідного краю.


В нашому районі існують діючі туристичні маршрути та оформлені путівники:
-   Туристичний маршрут «Мальовничими стежками рідного краю»;
-   Туристичний маршрут «Дорогою воєнної слави»;
-   Маршрут-екскурсія «Данину пошани віддамо».


  Командою «Таврос», яка бере участь в інноваційному проекті для учнівської молоді «Обласний профіквест «В долонях степу і Дніпра», розроблений релігійно-туристичний маршрут «Релігійні святині Сірогозщини».


       Згідно з історичними довідками, найперша церква в Нижніх Сірогозах почала будуватися в 1817 році. Невелика дерев’яна будівля була освячена в 1821 році на березі Сірогозької балки навпроти будинку старого ощадбанку.
       26 травня 1862 року церква разом із дзвіницею і дзвонами згоріла.


             Починають будувати нову велику    кам’яну церкву зі стрункою дзвіницею, будівництво закінчене в 1867 році (приблизно в районі сучасного будинку культури). Яким би шляхом не їхав подорожній  (Іванівським, Муравським чи Полтавським), ця споруда завжди потрапляла на очі, милуючи погляд красою форм.
У кінці 1980 р. постало питання про відкриття церкви і нову церкву відкрили, 20 листопада 1989 року в ній розпочалася служба. До району прибув перший священник Джеліп І.С. Святомиколаївська церква була відкрита  та освячена, парафія зареєстрована 20.12.1991 року.   Тепер при в’їзді в Нижні Сірогози  стоїть гарна, чепурненька церква, яка стала центром духовності громади.

Мусульманська мечеть с. Нижні Торгаї


30.03.2001 року зареєстровано мусульманську громаду в с.Нижні Торгаї. У 2003 році відкрито мечеть у пристосованому приміщенні.


Молитовний будинок села Верхні Торгаї на честь Різдва Пресвятої Богородиці


У 1880 році жителі Верхніх Торгаїв споруджують молитовний будинок на честь Різдва Богородиці. Пізніше було збудовано кам’яну дзвіницю.
У 2001 році у селі була організована робота по відродженню православного молитовного будинку Різдва Пресвятої Богородиці.

Силами багатьох людей були зроблені ремонтні роботи, зібрані вишиті ікони. 


Католицький костел с. Верхні Торгаї


Католицький костел у с. Верхні Торгаї був побудований на початку ХХ століття з випаленої червоної цегли, дах покритий червоною черепицею. Вікна засклені різнокольоровими розписними шибками. Підлога вкрита різнокольоровими кафельними плитками, які і понині не втратили свого кольору, блиску. Під куполом засвічувалися свічки. В костелі був орган, багато статуеток із зображенням ангелів, ікон. Була дзвіниця, на якій зверху знаходився  золотий хрест. Останнім часом на приміщення костелу звернули увагу і тут ведуться реставраційні роботи. Вже відновлено і встановлено новий купол.


Українська православна церква на честь Святителя Василія Великого
села Новоолександрівка 


У 1990 році на території с. Новоолександрівка було

засновано релігійну громаду української православної церкви. А в 2007 році за кошти жителів села було придбано будівлю, обладнання і зроблено ремонт. У 2009 році було зареєстровано статут парафії на честь святителя Василя Великого Новокаховської єпархії українскої Православної церкви.Католицький костел Пресвятої Божої матері                      

в с. Новопетрівка


Костел знаходиться в с. Новопетрівка Нижньосірогозького району. Побудований у 1910 році. 14 серпня 2002 року повністю закінчені реставраційні роботи. Приміщення костелу і прилегла земельна ділянка належить релігійній общині Римсько-католицької церкви в селі Новопетрівка з 24 грудня 1991 року.


19 квітня 1992 року костел знову почав  діяти. На той час це був перший діючий католицький костел Херсонської області.


Українська православна церква села Демянівка честь ПреображенняУ 1887 році було закінчено будівництво церкви Преображення Господнього. З 1908 по 1918 роки священиком церкви був Михайло Афіногенович Спасський, а псаломщиком Андрій Гришин.
         У 30-ті роки церква була зруйнована. Матеріали із зруйнованої церкви пішли на будівництво Тарасо-Шевченковської МТС у Першопокровці.
У 1991 році церкву відкрили у старій тісній хаті, яка потребувала ремонту.
          19 вересня 2013 року відбулося відкриття нового приміщення Свято-Преображенської церкви, в якому колись була колгоспна пекарня. Кошти на ремонт церкви збирали всім селом.


Українська православної церкви села Верби на честь святого пророка божого Іллі


2 серпня, коли свята Православна Церква вшановує пам'ять Святого пророка Іллі, мальовниче село Верби в цей день урочисто святкує храмове свято на честь свого небесного покровителя і день села

Немає коментарів:

Дописати коментар