четвер, 24 листопада 2016 р.

Кришталеві джерела с. Хорли, що в Каланчацькому районі.

         

   Ви хочете потрапити у райський куточок? Тож запрошуємо вас до нашого села Хорли, що розташувалося на однойменному півострові . Чим же воно таке райське?  ВОДОЮ!

   Ви ще тільки доїзджаєте до вузького перешийку а вашу увагу привертають феєричні іскри природного фонтану чистої прохолодної джерельної води. Вона дуже смачна, а ще – вона збагачена сріблом.    На самому півострові є ще два джерела цієї ж води і одне серед моря, хоча раніше воно було на Устричному острові.  Та з роками морські течії розмили острів, він змінив свої обриси,  а джерело перемістилося в море.   У всіх джерелах вода має температуру +8,+10 С  і влітку, і взимку. Тому у спеку вона вас напоїть ніжною прохолодою, вбереже відпалючого сонця, а в холод – зігріє, розіллє по тілу тепло, заспокоїть і втихомирить зашпори  від морозу.  А ще на території нашого півострова в районі б. в. «Білий лебідь» є джерело мінеральної води.  За висновком Одеського медичного інституту. Ця вода є лікувальною, вона оздоровлює кишково-шлунковий тракт.   Місцеві жителі та відпочиваючі користуються дарами природи, які є на нашій землі.  Нам дуже приємно, що на такій малій території є скільки гарного, приємного, несподіваного.


Освячення  цілющого джерела на  березі Каркінітської  затоки с.Хорли відбулося 18 жовтня  2015 року митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн  освятив  каплицю на березі Каркітської затоки Чорного моря с.Хорли ,на місці джерела цілющої прісної води,відомої ще за часів Софії Богданівни Фальц-Фейн.

Джерело в наш час розчищене, упорядковане  над  ним споруджена православна капличка. В середині  її знаходиться скульптурний образ Пресвятої Богородиці перед якою на камені викарбувана копія відбитка її стопи,  за образом чуда явленого на Почаївській горі. На благоустрій цього святого місця працювали місцевий підприємець Бобер  Ігор Ярославович , настоятель Пантелеймонівського Храму с.Хорли протоієрей Генадій Маршалик і прихожани храму. Владика Іоанн подякував за їх працю і нагородив церковними нагородами .Біля каплички споруджена  купальня у вигляді невеликого басейну ,  куди стікає вода із святого джерела.  

Немає коментарів:

Дописати коментар