неділя, 30 жовтня 2016 р.

"Дорнбург" - команда Новотроїцького району

Команда «Дорнбург» представляє для Вас визначну «Десятку» об'єктів, де Вам слід побувати!  

В рамках проекту «В долонях степу і Дніпра» наша команда зібрала матеріал про 10 об’єктів Новотроїцького району, розробила маршрут подорожі. Пропонуємо всім бажаючим приєднатися до нас!\

смт. Новотроїцьке засноване на місці колишнього аулу Сарабулат 200 років тому назад. Новотроїцький район утворений 7 березня 1923 р.
========================================================================


=======================================================================Меморіальний комплекс на честь воїнів-визволителів
нашого району від фашизму у ІІ світовій війні.
Дата відкриття – 1972 рік. 
========================================================================Пам'ятник меліораторам
        Провідною галуззю в економіці району є сільськогосподарська. З будівництвом Каховської зрошувальної системи (1967 рік) степи Новотроїцького району вкрилися мережею зрошувальних каналів загальною довжиною 153 км.  Новотроїцьке управління обслуговує 5 розподільчих каналів та 88 свердловин. По всій довжині каналу вода рухається самопливом. Люди створили таку систему зрошення, завдяки якій наш район, та і область в цілому стала більш квітучою та зеленою.
========================================================================

Краєзнавчий музей у селі Громівка

Екскурсію провела вчитель історії Громівської ЗОШ І - ІІІ ступенів Кулібаба Галина Миколаївна. Ми дізналися багато нового і цікавого. Наприклад, що у селі була засновано Земська школа, де тепер знаходиться музей. В селі у кінці 19 століття побудували церкву, дзвони якої чутно було на дуже велику відстань. Цікаво!!!! 


====================================================================

Меморіальний комплекс у селі Громовка в пам’ять про загиблих воїнів-односельців, що нагадує нам - не треба забувати про історію!!!


=======================================================================

Озеро Сиваш – це єдине озеро в Україні, яке славиться своїми цілющими властивостями.  Площа озера становить 2640 км. На ньому можна добувати сіль, ловити рибу і, головне, - лікуватися - грязі Сиваша нічим не поступаються відомій на весь світ грязі Мертвого моря. Думаємо, що варто викроїти трохи часу і приїхати на береги Сиваських озер, де і ми побували. Побачили сивий Сиваш восени!


========================================================================

Пам’ятник Невідомому солдату.
 Переправа через Сиваш

    Місце жорстокого бою – у жовтні 1943 року - форсування Сиваша. Сапери побудували через Сиваш переправу, потім - другу: це міст довжиною 1865 метрів, дві земляні дамби по 600-700 метрів і понтон­ний міст між ними довжиною 1350 метрів.
    На високому березі, біля того місця, де була переправа - могила 1516 воїнів, які загинули тут. Це місце оголошено пам’ятним місцем державного значення.

========================================================================

Меморіальний комплекс, створений біля села Кривий Ріг

За художнім виконанням та оригінальністю композиція  одна із кращих у районі та області.
В комплекс входять дві стели, обеліск та водоймище зі скульптурною групою. На кожній стелі – прізвища тих, хто до кінця виконав клятву перед батьківщиною, але не повернувся в наш таврійський степ з війни. В пам'ять про 330 загиблих воїнів – односельчан у святкові дні запалюють Вогонь пам’яті. 


========================================================================

Обеліск
 «Зірка пам’яті» у селі ЧкаловеЗ листопада 1943 року по 16 квітня 1944 року на аеродромі Дорнбург (село Чкалове) розміщувались 55-й, 75-й та 136/665-й авіаційні полки 1-ї гвардійської штурмової авіадивізії. Льотчикам цих полків поставлено пам’ятний знак за їх неповторний подвиг у боях ІІ світової війни.

========================================================================

Пам’ятник першим механізаторам.
 Трактор «Універсал»


На Центральній вулиці села Чкалове в 1967 році поставлено пам`ятник – трактор “Універсал” зайняв своє місце на постаменті, як пам'ять про тих, хто проклав першу борозну на землях радгоспу. На території радгоспу діяла школа механізаторів. У ній навчалися трактористи з усіх найближчих сіл.

=====================================================================

Водонапірна башта, побудована за часів сім’ї німецьких колоністів Фальц-Фейнів у XIX столітті

Наше рідне село приваблює гарними краєвидамиВсьому свій час.
Час руйнувати і час будувати.
Час мовчати і час говорити. Все це так.
Але що ще?
Є ще щось, ще щось, що треба сказати...
Не живи вчора, не мрій про завтра, сконцентруй свій розум на даному моменті.
Чекаємо Вас – прїздіть, і ми покажемо вам більше!

Немає коментарів:

Дописати коментар