четвер, 11 травня 2017 р.

"Херсонський край мій вабить і дивує"

Фінал інноваційного проекту для учнівської молоді 
«Обласний профіквест «В долонях степу та Дніпра»

11 травня в історико-розважальному комплексі «Зелені хутори Таврії» (м.Гола Пристань) відбулися фінальні змагання та святкове нагородження переможців інноваційного проекту для учнівської молоді «Обласний профіквест «В долонях степу та Дніпра».
Учасників проекту – школярів та кураторів проекту з числа працівників центрів зайнятості, бібліотекарів та педагогічних працівників – привітали почесні гості свята та його організатори: Клюцевський Володимир Іванович, керівник апарату Херсонської обласної державної адміністрації, Єрашов Євгеній Олександрович, директор Херсонського обласного центру зайнятості, Бардашевська Анна Іванівна, директор КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради, Гасаненко Тетяна Василівна, голова Голопристанської районної державної адміністрації, Соловйов Віталій Олександрович, голова Голопристанської районної ради, та Бабич Олександр Володимирович, Голопристанський міський голова.
Окрім безпосередніх учасників Профіквесту, на захід були запрошені керівники районних та міськрайонних центрів зайнятості, краєзнавці та фахівці туристичної галузі – і як гості, і як учасники журі, що оцінювали презентаційні виступи квест-команд проекту.
Учнівська молодь - а це понад 200 учасників із усіх районів Херсонської області -  брала участь у дистанційному навчанні квест-команд за спеціальною програмою, визначенні туристично-привабливих об’єктів дослідження та складанні туристично-екскурсійних маршрутів по районах, вивчали та збирали матеріали згідно з визначеним маршрутом. Тож у листопаді 2016 року було підсумовано роботу, виконану учасниками проекту з дня його старту, та визначено кращі командні розробки у категорії «Кращий туристичний маршрут». Для «профіквестівців» були організовані експедиції команд за прокладеними маршрутами,  з відвідуванням визначених об’єктів з метою їх фотографування та відеозйомки. Команди-учасниці взяли участь в  укладанні «туристичного путівника» – у формі інтерактивної карти у блозі проекту (складали тексти рекламного характеру з візуальним та мультимедійним наповненням), розробленні та реалізації PR-кампанії власного екскурсійного маршруту та туристичних об’єктів рідного краю.
На заключному етапі проекту команди-учасники демонстрували сценічні PR-презентації «Херсонський край мій вабить і дивує». Основний зміст дії складався з презентації  Херсонщини за матеріалами,  зібраними командами протягом роботи у проекті й опублікованими у цьому блозі.
У першій половині дня відбулися відбірні змагання, в яких у кожній із трьох груп команд-учасниць були визначені по два лідери, - вони й змагалися за перемогу в категорії на головній сцені вже по обіді.
Виступи команд супроводжувалися візуальними матеріалами, оригінальними вокальними й танцювальними композиціями, елементами театралізації, тож кожен із них перетворився на справжню виставу, що захоплювала глядачів і привертала увагу до неповторної краси рідного краю. 
Переможцями у категорії «Краща сценічна PR-презентація «Херсонський край мій вабить і дивує» стали команди Генічеського (І місце), Скадовського (ІІ місце) та Олешківського (ІІІ місце) районів.
До речі, цього разу журі змагань очолювала наша гостя з Києва - Балашова Наталія Володимирівна, науковий співробітник науково-дослідної лабораторії професійної орієнтації Інституту підвищення кваліфікації Державної служби зайнятості України. Вона привітала херсонців із успішним завершенням інноваційного проекту і, разом з організаторами та Володимиром Івановичем Клюцевським, взяла участь у нагородженні лідерів проекту.
Гран-прі інноваційного проекту «Обласний профіквест «В долонях степу і Дніпра» за підсумками роботи протягом дії проекту (2016-2017 рр.) здобула команда Скадовського району, - саме цій команді було вручено кубок головного призу та сертифікат на поїздку до Львова.
Під час святкової програми дипломами та подарунками були нагороджені переможці:
-у категорії «Краща PR-кампанія ПрофіКвесту» - команди міста Нова Каховка (І місце), Білозерського (ІІ місце) та  Олешківського (ІІІмісце) районів;
-у категорії «Кращий гід-екскурсовод» (індивідуальне змагання):
Голуб Ніка (капітан команди Скадовського району), І місце;

Круглікова Анастасія (Великоолександрівський район), ІІ місце;
Ковтонюк Дарина (Горностаївський район), ІІІ місце.
Було відзначено і кращих координаторів проекту у містах/районах – із числа працівників районних/міських центрів зайнятості, фахівців дитячих бібліотек та педагогічних працівників, організаторів обласного проекту, - Подяками голови Херсонської обласної державної адміністрації та організаторів проекту.
По дорозі до головної сцени гостей свята очікував сюрприз – «туристичний ярмарок» у формі настільних та стендових презентацій, інсталяцій, створеної командами сувенірної продукції та окремих креативних рекламно-туристичних матеріалів. 
Саме почесні гості та члени головного журі презентаційної програми «Херсонський край мій вабить і дивує» визначили кращі ярмаркові стенди – у відкритому голосуванні на спеціально для цього підготовленому плакаті. Вони також були відзначені дипломами проекту, - а саме: команди Великолепетиського, Генічеського, Голопристанського та Чаплинського районів.
Особливі подарунки для кожної команди-фіналіста підготували гостинні господарі бази фінального заходу проекту - директор історико-розважального комплексу "Зелені хутори Таврії" та його креативна команда.
Цю гостинність, підтримку і допомогу ми відчували на кожному кроці - вже з перших хвилин у "Зелених хуторах...", адже всіх, хто прибуває у цю чарівну місцину Херсонщини зустрічають хлібом-сіллю:
Дітей-учасників проекту зацікавили екскурсії по історико-розважальному комплексу «Зелені хутори Таврії»: ознайомлення з ремеслами та старожитностями Херсонщини, з майстер-класами майстрів народних промислів і ремесел...

Святкову програму та церемонію нагородження підготували і провели працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, а ведучій свята допомагали веселі й трішки капосні помічники - Солоха і Чорт.
До побачення, ПрофіКвест! До побачення, "профіквестівці"! 
Успіхів вам - у навчанні, у творчості, у виборі професії, у вашому - а отже й Херсонщини - майбутньому!

Немає коментарів:

Дописати коментар